Cilt Detoksu

Kirli partiküllerden çok uzakta bir yerde...

Cildiniz yoruluyor; ve kendisi vücudunuzun en büyük organı sayılıyor. Gerek şehrin getirdiği hava kirliliği, gerek gün boyu ekranlardan süzülen mavi ışıkların yarattığı tahribat, gerek makyajınız, cildinizi erken yaşlanmaya iten ve kalitesinin bozulmasına yol açan nedenler arasında. Tıpkı vücudunuza giren toksinlerden kurtulmak için yaptığınız arındırıcı detokslar gibi, cildinizi de bu zararlı etkilerden temizlemeniz gerekiyor. Hem de dönemsel olarak değil, her gün. Zira gözenekleriniz tıkanmamak için çok fazla bekleyemiyor…

Öncelikle, klasik cilt bakımı etaplarını rutine oturttuğunuzdan emin olmalısınız: Cildinizi her gün iki defa yıkadıktan sonra temiz bir kağıt havluyla nemini alın. Temizleme işlemini haftada iki defa olmak üzere arındırıcı bir peeling ile gerçekleştirin. Aktif kömür ya da kil içerikli maskeler gözeneklerin içinde biriken kiri mıknatıs gibi çeker; cildinizi temizledikten sonra yine haftada iki defa olmak üzere aktif kömür içerikli/killi maskenizi uygulayabilirsiniz. Fakat bu ürünün cildinizde fazla beklemediğinden emin olun ve sakın onunla uyumayın! Bu güçlü formül, cildinizin üzerinde fazla vakit geçirmesi durumunda onu kurutacak ve istemediğiniz başka bir probleme yol açacaktır. 10 dakika yeterli.

Maskenizi uyguladıktan sonra cilt tipinize uygun temiz içerikli bir tonikle gözeneklerinizi derinlemesine temizleyin ve temiz bir şekilde sıkılaşmalarına yardımcı olun. Bu noktada doğal gül suları da iyi birer alternatif olabilir. T bölgeniz çabuk yağlandığından, tonik sonrasında uygulayacağınız kremi ya da serumu o bölgeye çok az bir miktarda sürmeniz (hatta hiç sürmemeniz) yağlanma sürecini geciktirerek siyah nokta oluşumunu erteleyecektir.

Tüm bunların dışında gün içinde dehidre olmadığınızdan ve doğal gıdalarla beslendiğinizden emin olunuz. Unutmayın, az su içmek ve işlenmiş gıdalarla beslenmek de cildinizi strese sokar. Ve stres, toksiktir; detoks sürecinizi sabote eder.

cilt detoksu
skin care
skin care detox
skin care routine
Cilt Bakımı
cilt bakımı rutini
cilt bakımı püf noktaları
yüz maskesi
peeling
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >