Cildinizin Sakinleşmesine İzin Verin

Konumuz cildiniz ve onu yatıştıracak içerikler.

Daha sakin bir uyku çekmek için başvurduğunuz doğal yöntemleri hatırlayın: Papatya, adaçayı, yasemin… Peki, cildinizin sakinleşmesi için cilt bakım rutininde hangi içeriklere yer vermeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü? İlk ipucunu verelim: Papatyadan uzaklaşmıyorsunuz.

Öncelikle şunu unutmayın: Cildinizin yatışmış olması için yeterli düzeyde nemlenmiş olması gerekiyor. Dolayısıyla birazdan bahsi geçercek içeriklerin nemlendiricilerde, serumlarda ve temizleyici ürünlerde olması öneriliyor. Ve elbette maskelerde.

Cildinizin ‘yatışması’, tahrişlerden, kızarıklıklardan uzak kalması anlamına geliyor. Aloe Vera, enflamasyonu önleyen özelliğiyle kaşıntı ve kızarıklıkları önlüyor. Aynısefa çiçeğiyse bir antifungal; aynı zamanda antibakteriyel de. Yapılan birkaç araştırmaya göre, yara iyileştiri özelliğinin de olduğu biliniyor. Dolayısıyla herhangi bir yaralanma durumunda doktorunuzun onayını aldıktan sonra dermokozmetik ürünlerin içinde aynısefa çiçeğine göz gezdirebilirsiniz.

Papatyaya yakın olun demiştik… Bunun nedeni kaşıntıyı ve tahrişi minimalize edebilme kabiliyetinin yanında nemlendirici özelliklere de sahip oluşu. Güçlü bir antimokrobiyal olan çay ağacı yağıysa egzamaya olan nefreti sebebiyle alkış topluyor. Ve son olarak Hindistan cevizini anmadan olmaz: İçinde bulundurduğu sağlıklı yağlarla cildi besliyor. Bakterilere ve enflamasyona karşı takındığı negatif tavır da cildinizle ne kadar iyi anlaşabileceğinin bir kanıtı.

Eğer egzama, akne, sedef gibi ciddi boyutlara ulaşan cilt problemlerine sahipseniz bu içerikleri kullanmadan önce mutlaka dermatoloji uzmanınıza danışınız.

Cilt Bakımı
skin care
cilt bakım rutini
skin care routine
papatya
aloe vera
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >