Cildinizi İçten Ferahlatın

Yeşili seviyorsanız, şanslı gününüzdesiniz.

Soğuk havalarda nasıl ısınacağınıza burada değinmiştik. Cildinizi yediklerinizle yönetmenin yollarındansa burada bahsettik. Yediğiniz/içtiğiniz, kısacası bünyenizde misafir ettiğiniz gıdaların cildinize olan etkilerini zaten biliyorsunuz. Fakat günlük koşuşturmalar arasında, yediklerinize karar vermek kısa süreli çözümlerle kolay görünse de uzun vadede canınızı sıkıyor olabilir. 

Tabii, ilk olarak ağır, işlenmiş ve trans yağlarla dolu o bilindik gıdalara yöneliyorsunuz. Arada bir de olsa, size minik hatırlatmaların yapılması hem sağlığınız hem de cildinizin kalitesi adına motivasyon sağlayabilir. O halde size, ısınan havalarda serinlerken ve ferahlarken cildinizi de besleyecek ‘içilebilir’ hale de getirebileceğiniz gıdalardan bahsetmemize izin verin: Yeşil smoothie’lerinizin süper güçleri neler olmalı? İçindekilere göz atarak peşine düşebilirsiniz.

Bol su: Su, elbette cildiniz için isteseniz de vazgeçemeyeceğiniz içecek. Günde 2,5 litre içtiğinizden emin olunuz. Smoothie’nizinya da yeşil içeceğinizin içine bir su bardağı koymanız kıvamı açısından kafi gelecektir. Diğer taraftan cildinizin sürekli nemli kalması ve kurumaması için en kestirme yol su. Cildin dehidre olmadan sürekli nemli kalması ne anlama geliyor, biliyorsunuz: Işıldıyor.

Nane: Ferahlatıcı etkisiyle nane içeceklere aroma katıp sizi serinletirken, cildinizi de sıkılaştırıyor. Mentol ile kan dolaşımını artırır ve cildinizin ışıldamasına yardımcı olur. Ve elbette, toksin atımını hızlandırır.

Lime: Yaz kapıdan baktığına göre, lime sezonuna giriş yaptık sayılır. İçeceklerinizin olmazsa olmazı lime’ınyeşil smoothie’lere tat katmasına izin verin. Yüksek miktardaki C Vitaminiyle cildin aydınlanmasını sağlarken, sitrik asitle cilt lekelerini minimalize ediyor ve akne oluşumunun önüne geçiyor.

Maydanoz: Yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlayan maydanoz, hem salataların hem de yeşil içeceklerin olmazsa olmazı. İçerdiği A Vitamini ve beta karotenlerle cildi onarır. Enfeksiyon, morluk ve yara gibi durumları iyileştirir. Çinkoyla akneleri önler.

Güzellik
Cilt Bakımı
sağlıklı beslenme
Sağlıklı Yaşam
sağlıklı cilt
pürüzsüz cilt
güzel bir cilt için neler yapmalı
pürüzsüz cildin sırrı
Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler
cil bakımı tüyoları
cilt bakımı ipuçları
skin care
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >