Cildinizi Avokadoyla Tanıştırın

Kendisi, pürüzsüz bir yüzün anahtarı olabilir.

Cildinizin kalitesini artırmak için süper gıdalardan yararlanabilirsiniz. Bu gıdaların en ünlülerinden ve artık en ulaşılabilir olanlarından birini güzellik rutininize dahil etmeye hazırlanın: Avokado! Bu etli meyvenin beslenme düzeninizdeki süper gücü; yani doyurucu ve aynı zamanda yağ yakıcı özellikleri bir yana, cildinize olan muazzam etkileri yadsınacak gibi değil. Barındırdığı oleik asit  ile cilde mükemmel bir nem sağlayan bu tombul meyveyi yüzünüze sürüp 5-10 dakika bekletebilirsiniz.

Dilerseniz maskenizi bal ya da yoğurt gibi, cilde faydası ispatlanmış diğer gıdalarla karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici özelliğiyle dikkat çeken avokado, cildin elastikiyetini artırdığı için yaşlanma belirtilerine de otomatik olarak savaş açmış oluyor. Kırışıklıkların ya da ince çizgilerin oluşumunu minimalize edebiliyorsunuz. Maskenizi uyguladıktan sonra neme doyan cildiniz eskisine oranla çok daha pürüzsüz oluyor. Diğer taraftan avokadonun akneye de bela açtığı biliniyor. Fakat bu noktada avokado yağının kendisinden daha etkili olduğu biliniyor. Elinizde ısıttığınız avokado yağını sivilcelerinize uygulayabilir ya da pamuk yardımıyla da sürebilirsiniz.

Cilt Bakımı
avokado nasıl kullanılır
cilt bakımında avokado
cilt bakımında yoğurt
oleik asit
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >