Çekici Erkeğin Bakım Kuralları

Basit ve hijyenik.

Erkeklerin bakım rutini kadınlar kadar komplike değil… Tabii komplike olsa da olmasa da, aslında tüm olay bu rutinden keyif almakla alakalı.   

Kendinize bakmak, vakit ayırmak, temiz olmak sizi ne kadar mutlu ediyorsa, komplike olup olmaması da o kadar az rahatsızlık veriyor.  

Çekici erkeklerin en önemli bakım tüyosu da aslında bu: Kişisel bakımlarına vakit ayırmaktan; bu sürecin kendisinden keyif alıyorlar. Zira, önce kendilerine, ardından etrafındakilere saygılılar.   Bu saygının başınıysa hijyen çekiyor. Düzenli sakal ve beden tıraşı, el ve ayak temizliği (tırnak) en önemli adımlardan.  

Temizliğin ardından arındırma etabı geliyor. Yüzde ve bedende düzenli olarak ölü derilerden kurtulmak ve cildi tazelemek şart. Yüz günlük olarak temizlense de, duştaki arınma rutininde daha ‘sert’ müdahaleler gerekebiliyor. Bakınız: kese ya da peeling. Erkeklerin yüzlerinde en çok şikayet ettikleri sorun genellikle siyah noktalar oluyor. Sebum oranları kadınlara göre daha yüksek olduğu için düzenli olarak temizlenmemesi halinde yüz siyah noktalara davetiye çıkarabiliyor… Arındırmanın ardındansa nemlendirme şart. Bakımlı erkeklerin cildine dikkat edin… Işıldadıklarını ve sağlıklı göründüklerini görürsünüz. Nemlendirme aşamasında üç adet kilit ürün var: Güneş koruyucu, nemlendirici ve göz kremi. Bunların her gün düzenli olarak uygulanması gerekiyor…  

Geldik saçlara. Düzenli temizlik dedik. Toni&Guy Yoğun Arındırıcı Şampuan imdada yetişebilir. Temiz saçların ardından minik ve güçlü rötuşlar geliyor. Toni&Guy Şekillendirici Wax ile saçlara istenen şekli anında vermek mümkün. Önce avucunuzda ısıtınız, ardından saçlarınızı şekillendirmeye başlayınız.

erkek bakımı
Cilt Bakımı
erkek cilt bakımı
mens skin care
mens skin care routine
peeling
erkek cilt bakımı ipuçları
erkek cilt bakımı önerileri
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >