Cam Cilt Nedir ve Nasıl Elde Edilir?

Kore güzellik sektörünün bize armağanı.

Kore cilt bakımı rutininin bizlere armağanı! Madde madde açıklıyoruz.  

1. Yağ bazlı bir temizleyiciyle cildinizdeki kiri ve makyajı nazik bir şekilde çıkarın.

2. Cildinizde kalan yağı sıcak bir havluyla çıkarabilirsiniz. Ardından, köpük bir temizleyiciyi yüz temizleme süngerine sıkın, elinizde iyice köpürdükten sonra cildinizi kinci defa temizleyin ve yağdan arındırın. Sıcak ve nemli havluyla çıkarın.

3. Sırada, peeling var. Cildinizin ihtiyacına cevap veren bir peeling ile cildinizi arındırmaya devam edin ve ölü derilere veda edin. Fakat bu peeling’in mikro parçacıklarının küçük olmasına dikkat edin; cildiniz üst üste yapılan işlemler nedeniyle hassaslaştığından büyük parçaları tolere edemeyebilir. Bu arada, söz konusu peeling bir maske de olabilir.

4. Ardından, cildinizdeki -tabii kalmışsa…- artıkları tamamen temizlemek ve cilde nem vermek için tonik uygulayın. Pamuk kullanabilirsiniz. Tonik etabının ardından esans uygulama adımı geliyor.

5. Esansları aslında serumlara benzetebiliriz ancak kendileri, serumlara göre daha az konsantre olacak şekilde formüle ediliyor. Bu da onları serumlara göre daha hafif kılmakta; genellikle su bazlı olack şekilde seçebilirsiniz. Bu sayede cildinizi çok yormadan, düzgünce bakım yapabilirsiniz. Hatta, esansları, tonik ve diğer nemlendirici ürünlere ait etabının arasındaki ara baz olarak da kabul edebiliriz.  

6. Sırada, maske var. Yani, kağıt maske. Nemlendirme, yaşlanma belirtileriyle savaşma ya da sizin probleminiz neyse ona cevap veren kağıt bir maske…  

7. Kağıt maskenin hemen ardından göz kremi geliyor. Göz çevrenizin nemli kalması kırışıklıkların önüne geçmek için büyük önem teşkil ediyor.  

8. Son etapta yoğun konsantrasyona sahip serumunuz ve üzerine uygulayacağınız nemlendirici geliyor.   Cam cildiniz için bu işlemleri haftanın en az dört günü tekrarlamanızı tavsiye ederiz.

cam cilt
kore güzellik
korean beauty
kore güzellik ipuçları
cam cilt nedir
cam cilt nasıl elde edilir
glass skin
skin care
skin care routine
< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >