Bu Yaz Pürüzsüz Bacaklara Kavuşun

Üç adımda pürüzsüz bacaklara kavuşun.

Soğuk havalarda pantolonlara hapsolan bacaklar nihayet sıcak havayla buluşuyor, rahat bir nefes alıyorlar. Etekleriniz, şortlarınız, elbiseleriniz yıkanıp ütülendiyse bacaklarınızın da bu sürece hazırlanması olmaza olmaz. Peki, pürüzsüz bacaklara sahip olmanın sırrı ne? Aslında tam anlamıyla bir ‘sır’dan söz edemeyiz. Bu görünüm, düzenli olarak ölü derilerden arındırma, istenmeyen tüylerden kurtulma ve nemlendirme aşamalarının istikrarlı bir şekilde uygulanmasının bir sonucu. Bir de, bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırma gerekliliğiniz var... Bunun için önerilerimizi de aşağıda sıralıyor olacağız. Pürüzsüz bacaklar için sırasıyla; cildi ölü derilerden arındırıyor, ardından istenmeyen tüylerden kurtuluyor ve cildi nemlendiriyoruz. 

Adım 1: Ölü Hücrelerden Arındırın

Cilt üzerinde biriken kiri, teri, ölü hücreleri arındırarak gözeneklerinizi temizleyin. Sivilce, siyah nokta gibi oluşumların önüne geçin. Cildi ölü hücrelerden arındırmanın bir avantajı da, bu esnada kan dolaşımınızı artırarak masaj yapıyor olmanız. 

Kese

Cildi ölü derilerden arındırmanın en kestirme yolu kese. En sert eksfoliasyon yöntemlerinden biri olduğundan her gün uygulamanız önerilmiyor. Haftada bir defa kafi. Kese uyguladıktan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Mümkünse seramid gibi, cilt bariyerini onaran içeriklere sahip bakım ürünleri tercih edin. 

Vücut Peeling’i

Vücut peeling’inin faydalarından burada bahsettik. Kendisi, bacaklar için de harika bir pürüzsüzleştirme yöntemi. Yumuşak partiküllü vücut peeling’lerini duş rutininize her gün dahil edebilirsiniz. 

Adım 2: İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Detaylarına burada değindiğimiz üzere, istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok farklı yolu var.

Tıraş

En hızlı ve acısız yöntemlerden biri olan tıraş, bacakların pürüzsüz görünmesi için son derece kestirme ve makul bir yöntem. Ancak istenmeyen tüylerinizin kısa sürede sizinle tekrar buluşmasına da vesile. Cildinizi vücut peeling’iyle ölü derilerden arındırdıktan sonra tıraş olursanız ekstra bir pürüzsüzlük elde edersiniz. 

Ağda

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın acılı ancak kökten çözümü. Ağda sonrası cildinizi hemen nemlendirmeyi unutmayın!

Adım 3: Bacaklarınızı Nemlendirin

Ölü derilerden ya da istenmeyen tüylerden arındırılmış cilt kurumaya meyledebilir. Çünkü cilde yapılan işlemler sırasında cilde yararı dokunan yağları da silip süpürmeniz olasıdır. Cildin daha fazla nem kaybetmesini önlemek için güçlü bir nem ürünü öneriyoruz. Cildinizi ve pratik bir şekilde nemlendirmek için Vaseline® Nemlendirici Sprey Krem Temel Onarım’ı kullanabilirsiniz. Tek bir püskürtme ile eşit bir şekilde dağılan ürün, cildi anında yumuşatıyor, yağlı ve yapışkan his bırakmıyor. Vaseline® Nemlendirici Jel mikrodamlacıkları içeriyor.

Tabii, cildinizi yalnızca oluşan travmaları onarmak amacıyla nemlendirmeyeceğiniz de malum. Duştan sonra ya da gece dışarı çıkmadan önce bacaklarınızı nemlendirmek ve onlara biraz ışıltı katmak için Vaseline® Nemlendirici Sprey Kakao Işıltısı’nı kullanabilirsiniz. Müthiş kokusunun altını çizelim. 

Adım 4: Masaj Yapın

Bacaklarınızdaki kan dolaşımını artırmak için rutin olarak masaj yapabilirsiniz. Bunun için kuru fırçalama ya da elle masaj yöntemlerini kullanabilirsiniz.  


< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >