Storyteller

Ruth Biller, Jan Kuck ve Serkan Küçüközcü’nün yer aldığı bir sergi.

Anna Laudel Contemporary’de, 9 Kasım - 27 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan Storyteller sergisi, üç farklı sanatçının içinde yaşadıkları toplum ve koşullarda inşa ettikleri görsel alan ve parçası oldukları hikayeyi konu alıyor.

VisaVis temasıyla “Neden buradayım?” sorusundan yola çıkan Ruth Biller, hayatın içindeki hızlı değişimlerin yarattığı etkileri sorguluyor. “Visa” kelimesi ile, günümüzdeki vize prosedürüne ironik bir gönderme yapan sanatçı, aynı zamanda 15. İstanbul Bienali’nin “İyi Bir Komşu” temasına da göndermede bulunur.

Jan Kuck ise “History is Now” başlığı altında güncel durumların akılcı ve trajik taraflarını ele alan işlerini bir araya getiriyor. Zıtlık üzerinden ironiye odaklanan Kuck, çağdaş dünyanın değişen temalarını günümüze bağlar.

Serkan Küçüközcü’nün “Daydreaming” teması ile dahil olduğu sergide, sanatçı günlük objeleri devasa ebatlara taşıyor ve onları ıssız mekanlara yerleştiriyor. Yeniden üretebileceğimiz hikayelere zemin hazırlamak isteyen sanatçı eserlerinde; elma şekeri, lolipop, atlı karınca gibi çocukluğumuza atıfta bulunan objeler de kullanıyor. 

sergi
storyteller
visavis
anna laudel contemporary
ruth biller
iyi bir komşu
Bienal
jan kuck
history is now
Art
culture
serkan küçüközcü
daydreaming
TARZINIZI BU ÜRÜNLERLE TAMAMLAYIN

< ÖNCEKİ HABER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SONRAKİ HABER >